شرکت سم شیراز

سمپاشی تضمینی کلیه اماکن (منازل مسکونی ، ادارات ، سازمان ها و …. )علیه حشرات (سوسک، ساس، موریانه، پشه، مگس، کنه و….) 09171161375

آپلود عکس

 

سوسری ها به دلیل ارتباط زیاد با مدفوع،زباله و مواد آلوده از یک طرف و ارتباط با آشپزخانه ها، مواد غذایی، ظروف و محیط زندگی انسان از سوی دیگر به عنوان حشراتی کثیف و ناقل عوامل بیماریزای متعدد به انسان شناخته شده اند.

حضور این حشرات به خصوص در رستوران ها،نانوایی ها،بیمارستانها و کارگاههای تولید مواد غذایی اهمیت بسیاری داشته و باعث انتقال و شیوع عفونت های ویروسی،باکتریایی و انگلی دستگاه گوارش و عفونت های بیمارستانی می شوند .

 

سوسکهای حمام اکثراً عادت به برگرداندن بخشی از مواد غذایی خورده شده و ریختن مدفوع خود در محل های مختلف دارند که این مطلب به انتقال بیماریها و عوامل بیماریزا کمک می کند.

سوسریها عامل بیماریها ی مثل فلج اطفال، آمیبیاز، ژیاردیازیس، بالانتیدیازیس و باکتریهای روده ای مثل اشرشیا کولای،انواع سالمونلا ، استافیلوکوکوس اورئوس، شیگلا دیسانتری و یا حتی توکسوپلاسموز را از طریق خوردن و یا تماس با مدفوع گربه و آلوده شدن به انگل ، به شکل مکانیکی به انسان منتقل می کنند.

همچنین سوسری های میزبان واسط نماتدهایی که عمدتاً انگل موش و حیوانات و ندرتاً انسان هستند، می باشند.

گزش سوسری ها و ریختن ترکیبات سمی موجود در همولنف و مدفوع آنها مثل کانتریدین در سطح پوست ایجاد عوارض پوستی و حتی زخم می کند.

مدفوع و ترشحات بدبوی سوسری ها برای برخی افراد حساسیت زا بوده و در آنهای عوارض تنفسی و آلرژیک ایجاد می کند.

 

روشهای مبارزه با سوسک ها

 

مبارزه شامل روشهای غیر شیمیایی و شیمیایی است :

روشهای غیر شیمیایی شامل اقداماتی است که از ورود سوسریها به منازل و اماکن جلوگیری کرده و همچنین محیط را برای زندگی آنان نامناسب می کند.

برای جلوگیری از ورود آنها باید اقدام به نصب توری برای پنجره ها و نصب نمد یا اسفنج در زیر درهای ورودی به شکلی که با کف تماس داشته باشد،نمود.

لوله های فاضلاب ،دستشویی و ظرفشویی ها حتماً باید دارای سیفون مخصوص باشند.

رعایت نظافت محیط و جمع آوری پسماندهای غذاها و خشک و تمیز نگه داشتن محیط از افزایش جمعیت سوسریها تا حد قابل ملاحظه ای جلوگیری می کند.

با این حال در صورت استقرار سوسریها در محل، اقدامات فوق باعث از بین رفتن آنها نشده و می بایست مبارزه شیمیایی ( سم پاشی ) انجام داد.

برای سمپاشی سموم مختلفی پیشنهاد شده است که بدلیل مقاومت سوسکهای آلمانی حتماً باید قبل از مصرف سموم از مقاومت و حساسیت آنها اطمینان حاصل کرد.

 

طبق تحقیقات انجام شده،مشخص گردیده که سوسک های آلمانی نسبت به سموم کلره مقاوم هستند. و از این سموم برای مبارزه نمی توان استفاده کرد .

سموم فسفره،کارباماتی و پیرتیروئیدی را می توان برای مبارزه با سوسک ها به کار برد.

گرد یا محلول و یا پودر های قابل تعلیق سمومی مثل بایتکس،مالاتیون، دیازینون، دورسبان، دی دی وی پی ، بایگون، سوین و پرمترین را می باید به شکل سمپاشی ابقایی و در محل های تردد و استراحت سوسری ها مثل شکاف دیوارها،شوفاژ خانه ها، پشت کابینت ها و یخچال و وسایل دیگر موجود در آشپزخانه ها سمپاشی نمود.

در محل های غیر قابل دسترس برای سمپاشی،می توان از آئروسلها استفاده کرد. تهیه و مصرف طعمه های مسموم 1 درصد از سموم فسفره و کارباماتی به همراه گلیسرول نیز مفید است.

از روشهای دیگر مبارزه که چندان رایج نیستند، می توان به استفاده از دستگاه های مولد ارتعاشات صوتی با فرکانس بلند اولترا سویند که باعث دور کردن سوسری ها می شود، اشاره کرد.

زنبورهای پارزیتوئید به طور طبیعی کپسول تخم سوسریها را پارازیته و نابود می کنند. این زنبورها در اکثر نقاط ایران یافت می شوند.

 

توجه!!

پیشنهاد ما به شما این است که از استفاده هرگونه سم  به صورت خودسرانه خودداری نموده!! چرا که این عمل از طرفی باعث مقاوم شدن این حشرات در مقابل سموم میشوند واز طرف دیگر باعث خسارات غیرقابل جبران مالی و جانی(سلامتی) میشود.کافیست شما با یک تماس با ما  به طور کامل از شر این موجودات خلاص شوید.

 

 

 

موضوعات: شناخت حشرات

18 ديدگاه تا بحال.

 1. فرهاد گفت:

  برای از بین بردن سوسکای خانگی فکر کنم المانیه چه قدر زمان لازمه از بین برن بعد سم پاشی؟

 2. یاسین گفت:

  والا بعد سم پاشی اونایی که بود مردن دیگه هم در نیومد اما مال ما نمیدونم المانی بود یا نه

 3. میلاد گفت:

  خودشون میدونن چیو با چی قاطی کنن بستگی به نوع و تعدادش داره فکر کنم

 4. فرهاد گفت:

  ممنون از جواب

 5. سامان گفت:

  Mamnoon az siyte khobetoom

 6. حسن گفت:

  از وقتی تابستون اومده واقعا سوسکا زیاد شده ادم کلافه میشه چند نوع سم هم استفاده کردم اما جواب نداده واقعا باید چی کار کنم دیگه؟؟؟؟؟؟؟!!!!

 7. شایان گفت:

  دادا ماهم همین مشکلو داشتیم سم میزدیم نه میمرد بلکه زیاد ترم میشد ولی وقتی اومدن برامون زدند چون فکر کنم ترکیبی بود از بین رفت.اگر خواستی بیان برات سمپاشی کنن حتما بگو چه سم هایی از قبل استفاده کردی.مال ما که از بین رفت ایشالا مشکل شما هم حل شه و خلاص شی

 8. حسن گفت:

  ممنون شایان جان

 9. سها گفت:

  ممنونم عالی بود

 10. رها گفت:

  ممنون از کار خوبتون

 11. راز یک زندگی زیبا این است:
  که امروز با خدا گام برداری و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.
  ممنون بابت مطالب خوبتون!

 12. بسیار عالی!
  سپاسگزارم بابت زحماتی که میکشید و مطالبی که در سایت قرار میدید.

 13. تمنا گفت:

  تو زمستون برعکس شده مثل اینکه سوسکا بیشتر شدن ولی ممنونم که خلاصمون کردین.تشکر از کار خوبتون

 14. ماهان گفت:

  مچکر از کار خوبتون

 15. اصغر گفت:

  بابت مطالب اموزنده مشاوره عالیتون سپاسگزارم

 16. حامد .م گفت:

  سلام و عرض تبریک برای کار خوبتون امیدوارم موفق و سرزنده باشید

 17. با سپاس و قدردانی فراوان. مطلب مفید و ارزنده ای است. موفق باشید.

ديدگاه خود را بيان کنيد