شرکت سم شیراز

سمپاشی تضمینی کلیه اماکن (منازل مسکونی ، ادارات ، سازمان ها و …. )علیه حشرات (سوسک، ساس، موریانه، پشه، مگس، کنه و….) 09171161375

آپلود عکس

 

موریانه‌ها (ریشمیز) حشراتی هستند که بدنی نرم دارند و به کندی حرکت می‌کنند به حکم طبیعت تا پایان عمر در دژ تاریکی که محل اجتماع آن‌هاست به سر می‌برند.

زیرا در روشنایی آفتاب و فضای باز یارای ایستادگی در برابر دشمنان بی‌شمار خود را ندارند.

موریانه ها خطرناک ترین موجودات برای سازه های چوبی هستند؛ زیرا، بدون ظاهر شدن و جلب توجه انسان، ممکن است سقفی را به کلی ویران کنند و خسارت های زیادی را به بار آورند.

 

موریانه ها از نظر نوع زندگی به سه گروه عمده تقسیم می شوند.

الف – موریانه هایی که در زیر خاک زندگی می کنند.

ب – موریانه هایی که در درون چوب های خشک زندگی می کنند

ج -موریانه هایی که در چوب های مرطوب زندگی می کنند موریانه های گروه اول همان طور که از اسم آنها پیداست، در زیر خاک زندگی می کنند.

 

وظیفه تأمین غذا و حفر تونل ها و دالان ها به عهده موریانه های سرباز و کارگر است که شباهت زیادی به مورچه های بالدار دارند.

غذای اصلی آن ها عمدتاً سلوز است که به وسیله کارگران هنگام حفر تونل ها و دالان ها به دست می آید. این ماده هضم نشدنی با کمک تک یاخته ای هایی که در معده ی موریانه ها وجود دارد، تبدیل به ماده هضم شدنی می شود.

این گروه از موریانه ها تقریباً به انواع سوزنی برگان و پهن برگان به استثنای چوب هایی درون چوب سرخ چوب، سروتالاب و بعضی از کاج ها که از دوام طبیعی نسبتاً خوبی بر خوردارند، حمله می کنند.

آن ها با تونل هایی که در چوب ایجاد می کنند، بتدریج باعث تضعیف و کاهش مقاومت های مکانیکی چوب می شوند، و در نهایت تخریب ناگهانی آن را موجب می گردند.

موریانه ها، غالباً از طریق مجاری بسیار باریک، و مخفی وارد فونداسیون ساختمان می شوند و وسیله پایه های چوبی که در تماس با خاک هستند یا از طریق تونل های زیرزمینی که معمولاً در زیر ساختمان حفر می شود، وارد ساختمان می شوند، و فعالیت تخریبی خود را آغاز می کنند.

در حالت کلی موریانه‌ها، شاه، ملکه، شاهزاده، کارگر و سرباز دارند و اگر تپه آن‌ها را بشکافید همه این‌ها را از هم تشخیص خواهید داد.

تعداد زیادی از موریانه‌ها با استفاده از چوب‌های جویده شده و یا گل لانه‌های بزرگی درست می‌کنند. این لانه‌ها بسیار اصولی ساخته شده و برای ساخت آن هر موریانه وظیفه مشخصی دارد.

معمولاً موریانه‌ها در درون لانه‌هایشان پنهان می‌شوند، ولی در صورتی که کسی مزاحم آنها شود یا برای تشکیل اجتماع جدید قصد پرواز داشته باشند، از لانه‌هایشان بیرون می‌آیند.

 

روش های مبارزه با موریانه ها

الف – مقاوم سازی ساختمان ها با آغشته سازی مصالح در خطر با مواد دور کننده در برابر موریانه ها

ب – مه پاشی ساختمان توسط سموم کشنده علیه موریانه.

ج – ردیابی دالانهای موریانه توسط دستگاه های اولترا سونیک و تزریق سموم در داخل دالانها

د – استفاده از روشهای ای پی ام از قبیل مبارزه بیولوژیک توسط نمونه های آلوده به سموم موریانه

 

توجه!!

پیشنهاد ما به شما این است که از استفاده هرگونه سم  به صورت خودسرانه خودداری نموده!!! چرا که این عمل از طرفی باعث مقاوم شدن این حشرات در مقابل سموم میشوند واز طرف دیگر باعث خسارات غیرقابل جبران مالی و جانی(سلامتی) میشود.کافیست شما با یک تماس با ما  به طور کامل از شر این موجودات خلاص شوید.

 

موضوعات: شناخت حشرات

11 ديدگاه تا بحال.

 1. سهیل گفت:

  موریانه واقعا مزخرفه اما خداییش عالیه کارتون

 2. setayesh گفت:

  خدا قوت دستتون درد نکنه

 3. روژان گفت:

  من و همسرم واقعا ازتون ممنونیم فکر نمیکردیم به این راحتی خلاص شیم خدا روزیتونو زیاد کنه

 4. شیما گفت:

  ریشمیز خیلی مزخرفه

 5. سهیل گفت:

  کاکو واقعا دمت گرم نون تو سفرت زیاد و پر برکت

 6. شایلی گفت:

  میتونم هزینشو بپرسم ازتون؟یا باید حتما تماس بگیرم؟

 7. روژان گفت:

  شایلی جان زنگ بزن حتی مشاورشم رایگانه من خودم راضی بودم انشالله شما هم راضی باشین.

 8. ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!

 9. نیما گفت:

  بازدیدتون رایگانه؟

 10. ثمین گفت:

  ممنون و مچکر

ديدگاه خود را بيان کنيد